Цікаві статті

Остроградський Михайло Васильович

e-mail Друк

Одне з почесних місць в історії математики належить нашому співвітчизнику Михайлові Васильовичу Остроградському. Він був обраний членом Туринської, Петербурзької, Римської, Американської та Французької Академій Наук, а слава цього вченого в Росії була настільки велика, що батьки, бажаючи заохотити молодих людей до навчання, говорили: «Вчися, і будеш, як Остроградський».

Останнє оновлення ( Вівторок, 24 вересня 2019, 08:39 ) Детальніше...
 

Римські числа

e-mail Друк

Сума всіх чисел, які є на звичайній рулетці в казино (від нуля до 36) є число — 666, так зване «число звіра». Страх перед числом 666 має назву гексакосіойгексеконтагексафобія.

Також, якщо записати це число римськими цифрами то воно буде мати вигляд DCLXVI, тобто в ньому містяться всі римські цифри (крім M — тисяча) в порядку спадання.

Мало хто звертає увагу на той факт, що число нуль не можливо записати римськими цифрами, це і не дивно оскільки його серед римських цифр взагалі ніколи не було, його вперше придумали та використали в Індії.

Останнє оновлення ( Вівторок, 09 жовтня 2018, 08:42 )
 

Видатний англійський вчений Ісаак Ньютон

e-mail Друк

Ісаак Ньютон народився 4 січня 1643 року в селі Вулстроп (біля міста Грентема) в родині дрібного фермера. Батько помер ще до народження сина. Ісаак був дуже кволою дитиною і ніхто не вірив у те, що він житиме. Першу науку Ісаак проходив у сільській школі, а у 12 років його віддали до найближчої міської школи у Грентемі. Спочатку Ісаак вчився погано і невідомо, як склалася б його доля, якби не випадок, що трапився з ним у школі. Один з однолітків Ісаака побив його під час суперечки. Ісаак дуже переживав, що не може відплатити, бо кривдник був значно сильнішим. Тоді Ньютон вирішив зробити інакше: перевершити суперника у навчанні. Невдовзі наполегливою працею він досяг своєї мети: вчителі та директор школи прилюдно визнали його найкращим учнем.

Останнє оновлення ( Четвер, 14 червня 2018, 17:49 ) Детальніше...
 
Сторінка 2 з 3