Цікаві статті

Кравчук Михайло Пилипович

e-mail Друк

КРАВЧУК Михайло Пилипович – український математик, академік АН УРСР (з 1929), доктор фізико-математичних наук (з 1924), професор Київського політехнічного інституту. Вчитель всесвітньо відомих у майбутньому конструкторів ракетної та космічної техніки, академіків Архипа Люльки, Сергія Корольова та Володимира Челомея.

Останнє оновлення ( Понеділок, 14 жовтня 2019, 09:54 ) Детальніше...
 

Остроградський Михайло Васильович

e-mail Друк

Одне з почесних місць в історії математики належить нашому співвітчизнику Михайлові Васильовичу Остроградському. Він був обраний членом Туринської, Петербурзької, Римської, Американської та Французької Академій Наук, а слава цього вченого в Росії була настільки велика, що батьки, бажаючи заохотити молодих людей до навчання, говорили: «Вчися, і будеш, як Остроградський».

Останнє оновлення ( Вівторок, 24 вересня 2019, 08:39 ) Детальніше...
 

Римські числа

e-mail Друк

Сума всіх чисел, які є на звичайній рулетці в казино (від нуля до 36) є число — 666, так зване «число звіра». Страх перед числом 666 має назву гексакосіойгексеконтагексафобія.

Також, якщо записати це число римськими цифрами то воно буде мати вигляд DCLXVI, тобто в ньому містяться всі римські цифри (крім M — тисяча) в порядку спадання.

Мало хто звертає увагу на той факт, що число нуль не можливо записати римськими цифрами, це і не дивно оскільки його серед римських цифр взагалі ніколи не було, його вперше придумали та використали в Індії.

Останнє оновлення ( Вівторок, 09 жовтня 2018, 08:42 )
 
Сторінка 2 з 4